Nowy news

• autor: Irek_Swirek, 2014-06-29 20:22

Dwa siódme i jedno ósme miejsce to bilans udziału drużyn dziecięcych Ruchu Ryki podczas VII Międzynarodowego Memoriału im.Antoniego Trybonia w Łukowie

W VII Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej rozgrywanym w Łukowie 28.06.2014 roku zagrały trzy zespoły Ruchu Ryki

Rocznik 2002-2003 trenowany przez Sebastiana Kozdrója,rocznik 2004-2005 trenowany przez Roberta Piotrowskiego oraz 2006 i młodsi trenowani przez Mariusza Nastalskiego.

opracował: Mariusz Nastalski ryki.net.pl

O awansie zdecydowały karne

Podopieczni S.Kozdrója, którzy dwukrotnie z rzędu wygrali ten memoriał tym razem nie zakwalifikowali się do fazy finałowej.Zajmując ostatecznie 7 miejsce.W fazie grupowej Ruch grał z SMO Brześć(Białoruś),DAFem Łuków i Pogonią Siedlce. Z Pogonią i SMO ryczanie spotkali się w finałach tego turnieju w 2012 i 2013 roku więc już na starcie w jednej grupie spotkali się trzej potencjalni kandydacie do medalu.Z SMO mecz zakończył się remisem 1-1 po golu Kacpra Masiczaka.Mecze z Pogonia i DAFem zakończyły się remisami 0-0.W związku z tym,że w tej grupie padały same remisy o awansie do strefy medalowej decydowały strzelone i stracone gole.Najlepsi w tej klasyfikacji okazali się Białorusini.Bilans pozostałych trzech ekip był identyczny więc a o drugim premiowanym awansem miejscu decydował konkurs  rzutów karnych strzelanych  przez trzy zainteresowane zespoły.W tym pojedynku nerwów Ruch wygrał z Pogonią 2-0 i przegrał z DAFem 4-5.W walce o miejsce 7-9 ryccy piłkarze byli zdecydowanie najlepsza ekipa co potwierdzili wygranymi 1-0 z AMPLUSem Łuków II (gol Kuba Kałaska), 3-0 z  MKS Cresovią Siemiatycze (gole:Marcel Gałązka,Bartek Janiszek,Borys Piotrowski) oraz Pogonią Siedlce 2-0(gole Bartek Janiszek,Kuba Kałaska)

Skład:Igor Belka, Wiktor Kępka, Jakub Bereziński, Olek Piotrowski,Borys Piotrowski,Kajtek Nastalski, Bartek Żaczek,Maciej Markiewicz, Bartek Janiszek,Marcel Gałązka, Szymon Sergiel, Borys Baczewski,Wiktor Kępka trener Sebastian Kozdrój

W turnieju uczestniczyło 12 zespołów.

Można było ugrać coś więcej

Podopieczni Roberta Piotrowskiego w swojej grupie zagrali z Naprzodem Skórzec(2-0 gole Jakub Sulejczak) i AMPLUSem Łuków 0-4.W kolejnych meczach zaliczyli trzy porażki.Najpierw z UKS TOP 54 Biała Podlaska 0-5,DAFem Łuków 1-4(gol J.Sulejczak) oraz Pogonią Siedlce 0-2.,,W pojedynkach tego rocznika duże znaczenie miał wynik losowania stron boiska.-ocenia Robert Piotrowski trener zespołu-Jak się później okazało w większości wypadków wygrywały te ekipy, które grały z wiatrem.Oczywiście był to jeden z czynników mający wpływ na końcowy wynik.Zajęliśmy 7 miejsce jednak po pierwszy zwycięskim meczu wspólnie z chłopakami liczyliśmy na lepszy wynik.

Skład:Szymon Grzelak, Jakub Jaworski, Przemysław Krupiński, Kacper Kuchnio, Michał Jarnicki, Krzysztof Dąbrowski,Igor Miłosz, Szymon Prokopek, Adrian Rodzoś, Oliwier Pawelec, Kacper Rzeźnik, Kajetan Kryczka.

W turnieju stratowało 13 zespołów

Debiut na trawie

Najmłodsi piłkarze Ruchu Ryki prowadzeni przez Mariusza Nastalskiego zadebiutowali w turnieju rozgrywanym na naturalnej trawiastej nawierzchni.,,Uważam ten turniej za udany-mówi Mariusz Nastalski - Wprawdzie nie wygraliśmy żadnego meczu ale strzeliliśmy 3gole,stworzyliśmy dużo tzw.100 % sytuacji strzeleckich. Większość bramek jakie straciliśmy padło po rzutach karnych( 3-krotnie) i stałych fragmentach gry (8-krotnie). Cieszy mnie to,że wszyscy sobie pograli.W naszym zespole mieliśmy dzieci z rocznika 2006, 20007 i 2008.Mocniejsze zespoły grały tylko chłopcami z rocznika 2006. Ósme miejsce należy uznać za zadowalające.

W turnieju wzięło udział 1o zespołów

Organizatorami turnieju byli:Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju,Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie Tomasz Tryboń prezes ŁKS Orlęta Łuków,Sławomir Smolak prezes ŁSR.

Patronat nad memoriałem objęli:Dariusz Szustka burmistrz Łukowa,podlasie24.pl,TVR-Polska telewizja,Katolickie Radio Podlasie,gazeta Wspólnota Łukowska,telewizja Łuków Master TV,Bank Spółdzielczy w Łukowie, Tryboń -PPI, Łmet Łuków SA,Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych