Orlik Cup w Lubartowie.

• autor: Irek_Swirek, 2016-03-09 08:22

Dziesięciolatkowie Ruchu Ryki zajęli drugie miejsce podczas Halowego Turnieju Piłkarskiego Orlik Cup w Lubartowie.

Ruch w tych zawodach wystawił dwie drużyny: U-10 i U-9 obydwie prowadzone przez Mariusza Nastalskiego. Młodszy zespół uplasował się na dziewiątej pozycji. Ich starsi o rok koledzy rocznika 2006 przegrali tylko jeden mecz. W finale ulegli 0-3 ekipie Orlika I Lubartów." Wcześniej w fazie grupowej Ruch pokonał ten zespół 2-0- mówi Waldemar Jankowski tata dziewięcioletniego Janka - Nasi piłkarze liczyli,że powtórzą ten wynik. Ale się to im nie udało. Chłopaki i tak mają powody do zadowolenia. Choć byliśmy mniejsi od rywali to pokazaliśmy ,że umiemy grać w piłkę." Szczególnie dramatyczny był pojedynek półfinałowy z  Orlikiem II Lubartów. Ruch dwukrotnie wychodził na prowadzenie, a gospodarze doprowadzali do remisu. O awansie do finału zdecydowały rzuty karne , w których Ryki wygrały 3-2.  Na pochwałę zasługują również dziewięciolatkowie, którym udało się strzelić trzy gole.

Wyniki w rozwinięciu.

Ruch II - MOSiR 1-3(Lasek)

Ruch II - Powiślak Końskowola 1-4 (Lasek)

Ruch II - Viktoria Parczew 1-5 (Lipiec)