MKS RUCH Ryki - strona nieoficjalna

ARGA GRABÓW (O) 4:4 PGKIM (A)
MED - SPORT (A) 1:5 VAILLANT TEAM (O)
SAMI SWOI (O) 5:2 OGNISKO MUZYCZNE (O)
FC ROSOSZ (O) 10:5 CARLOS (A)
TRAKO (O) 4:4 PREMIUM FRUITS (O)
DRUŻYNA A (A) 3:13 SEWIT (O)

SEWIT (O) - ARGA GRABÓW (O)
PREMIUM FRUITS (O) - DRUŻYNA A (A)
CARLOS (A) - TRAKO (O)
OGNISKO MUZYCZNE (O) - FC ROSOSZ (O)
VAILLANT TEAM (O) - SAMI SWOI (O)
PGKIM (A) - MED - SPORT (A)

Historia lubi

• autor: Irek_Swirek, 2017-12-03 19:59

Po zakończeniu rundy jesiennej obecnego sezonu wśród kibiców panuje przekonanie, że była to najgorsza jesienna runda Ruchu w jego już prawie 70 letniej historii. Nic bardziej mylnego. Po rundzie jesiennej sezonu 1980/1981 w lubelskiej klasie A ówczesny Hortex Ryki, zajmował ostatnie miejsce, ale z wiele gorszym wynikiem – 4 punktów. Na wiosnę Hortex dołożył do swojego dorobku jeszcze 5 punktów i niestety spadł razem ze Świdniczanką do klasy B, w której zakotwiczył na dwa lata. Lepsze okazało się Mazowsze Stężyca, czy nawet tak egzotyczna drużyna jak LZS Błękitni Suchodoły. Do klasy A powrócił w 1983 r. w wyniku reorganizacji rozgrywek ligowych – czyli bez wywalczenia awansu.

Poprawy dosyć ciężkiej sytuacji Ruchu Ryki po rundzie jesiennej obecnego sezonu należy upatrywać w znanym przysłowiu, że „Historia lubi się powtarzać” – które należy odnosić do tego iż w swojej historii Ruch jeszcze nigdy nie spadł z żadnej ligi w pierwszym sezonie po awansie.

Krystian Pielacha

...